Forum kopieren naar andere server.

Installatie lukt niet? Plotseling een foutmelding. Of weet je niet hoe iets werkt. Problemen met phpBB2 kun je in dit archief opzoeken.
Forumregels

Sinds 1 januari 2009 wordt phpBB2 niet meer ondersteund.
Onderstaande informatie is verouderd en dient uitsluitend als archief.
phpBB2.0.x
Gesloten
mwb666
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 mar 2007, 00:36

Forum kopieren naar andere server.

Bericht door mwb666 » 18 mar 2007, 01:08

Hoi,

Ik ben voor iemand bezig haar forum over te hevelen naar een andere server in de hoop dat ze op de nieuwe plek door kan gaan met het forum zoals die op dit moment is.

Op de nieuwe server een database aangemaakt en de data met succes geimporteerd. Toen de complete site gekopieerd naar de nieuwe plek. Config.php in de root van het forum voorzien van de inloggegevens van de nieuwe database.

Tot dusver verliep het succesvol maar je voelt de bui al hangen uiteraart. Bij het inloggen kom je natuurlijk op de oude plek terecht. Na wat gespeelt te hebben lukt het soms om ingelogd op het nieuwe gedeelte te blijven.

Het probleem zit h'm in het config scherm van de admin/. Daar staan de gegevens nog die verwijzen naar de "oude" server. Op de nieuwe server krijg ik geen admin scherm te zien en krijg de melding dat de pagina niet bestaat.

Nu denk ik het simpel op te kunnen lossen door op de oude site in het admin gedeelte de gegevens van de nieuwe locatie in te voeren en dit opslaan in de database. Vervolgens de database kopieren naar de nieuwe locatie.

Hiermee hoop ik het probleem van het overzetten van de complete website, zonder al te veel kennis van databases en tabellen, opgelost te hebben.

Is er iemand die deze methode kan bevestigen en kan vertellen of dit kans van slagen heeft? Ik heb een complete backup van de website, incl database gemaakt voor het geval het niet gaat lukken, want ik vrees dat als ik in de oude website het configscherm aanpas met de nieuwe gegevens, deze na het opslaan ook niet meer bereikbaar zal zijn !!!

Ik vrees ook dat zo'n backup misschien problemen geeft bij het terugzetten ervan. Ik huiver een beetje bij het idee dat ik straks moet melden dat het overzetten niet gelukt is en dat als bonus ook nog eens de originele website naar de knoppen is.

Sorry voor het lange verhaal, maar hoop hiermee mijn probleem duidelijk gemaakt te hebben.

Met vriendelijke groet en alvast bedankt voor uw wijze raad hierin.
Martin

Gebruikersavatar
Jan
Berichten: 1987
Lid geworden op: 30 mei 2006, 20:30
Locatie: De kelder van Dhr. J. Fritzl
Contacteer:

Bericht door Jan » 18 mar 2007, 07:23

Hey,
dat is nu eens het voorbeeld van een goede post :)


Toch zal ik iets korter zijn. Lees eerst het artikeltje Forum Overzetten eens, en kom nadien maar met verdere vragen :)
Vriendelijke groet,
Jan
Gratis Forum - Gratis Blog - Blokart

Gebruikersavatar
Pirate67
Berichten: 36
Lid geworden op: 05 dec 2006, 01:24
Locatie: Terwolde
Contacteer:

Bericht door Pirate67 » 18 mar 2007, 08:49

Hier is het wel goed gegaan, nadat ik in de database
Tabel: phpbb_config pagina 3
het script_path de nieuwe url had ingevoerd en opgeslagen.

mwb666
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 mar 2007, 00:36

Bericht door mwb666 » 18 mar 2007, 11:42

Bedankt voor de reacties. Ik ben zoals het hoort eerst gaan zoeken op "forum overzetten" e.d., maar werd steeds ontmoedigt door de letterlijk duizenden resultaten die dan te voorschijn komen :?

@Pirate67, ik ga je optie bekijken, alleen ben ik niet al te bekend in zo'n database. thanks

@Jan Marques, Bedankt, als de aanpassing in config pagina niet lukt, ga ik het opnieuw proberen via de link van jou. Ziet er duidelijk uit in ieder geval

Groetjes,
Martin

Coen
Berichten: 5387
Lid geworden op: 03 aug 2004, 10:25

Bericht door Coen » 18 mar 2007, 13:36

Pirate67 schreef:Hier is het wel goed gegaan, nadat ik in de database
Tabel: phpbb_config pagina 3
het script_path de nieuwe url had ingevoerd en opgeslagen.
Dit is inderdaad de manier om het te doen, maar aangezien er helemaal op de oude locatie terecht gekomen word, dien je ook het domein te veranderen! :) Tenzij het domein hetzelfde is gebleven natuurlijk! ;)

mwb666
Berichten: 3
Lid geworden op: 18 mar 2007, 00:36

Bericht door mwb666 » 18 mar 2007, 21:36

Het is helemaal gelukt. Ik heb het phpbb_config file veranderd en het werkt prima. En het viel nog mee ook.

Hartelijk bedankt voor de reacties, dit heeft echt geholpen.

Groetjes,
martin

lifeguard
Berichten: 2861
Lid geworden op: 05 jul 2005, 08:20
Locatie: Dakloos
Contacteer:

Bericht door lifeguard » 18 mar 2007, 22:08

mwb666 schreef:Het is helemaal gelukt. Ik heb het phpbb_config file veranderd en het werkt prima. En het viel nog mee ook.

Hartelijk bedankt voor de reacties, dit heeft echt geholpen.

Groetjes,
martin
controleer ook even in je admin panel hoe je scriptpad e.d staan ;)
Doenwenu.nl Een site over van alles ... zeg maar

annie
Berichten: 1
Lid geworden op: 14 mar 2007, 14:12
Contacteer:

Bericht door annie » 18 mar 2007, 23:09

nou petje af hoor mwb666 het ging om mijn forum en het is echt gelukt knap werk toch :D
groetjes inky
mijn forum

Gebruikersavatar
Pirate67
Berichten: 36
Lid geworden op: 05 dec 2006, 01:24
Locatie: Terwolde
Contacteer:

Bericht door Pirate67 » 19 mar 2007, 12:07

:thumb:

Gesloten