Pagina 1 van 2

SQL Error

Geplaatst: 30 jul 2005, 19:03
door Laurette
Ik heb een mod geinstaleerd.
Nu is alles goed behalve als ik naar groeps beheer ga en een nieuwe groep wil aanmaken.
Een groep aanmaken gaat maar als ik dan ok ga krijg ik deze fout

Could not insert new group

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' group_color VALUES (0, 'vip', '', 3, '0', '0')' at lin

INSERT INTO phpbb_groups (group_type, group_name, group_description, group_moderator, group_single_user), group_color VALUES (0, 'vip', '', 3, '0', '0')

Line : 391
File : admin_groups.php

De rode regel geeft hij aan als fout.

VALUES ($group_type, '" . str_replace("\'", "''", $group_name) . "', '" . str_replace("\'", "''", $group_description) . "', $group_moderator, '0', '$group_color')";
if ( !$db->sql_query($sql) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert new group', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}
$new_group_id = $db->sql_nextid();

$sql = "INSERT INTO " . USER_GROUP_TABLE . " (group_id, user_id, user_pending)
VALUES ($new_group_id, $group_moderator, 0)";
if ( !$db->sql_query($sql) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert new user-group info', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}


Wat moet ik doen?
En nog een vraag; is het met deze mod ook mogelijk om de kleuren van de beheerder en administrator te veranderen zo ja hoe?

Geplaatst: 30 jul 2005, 19:12
door Paul
Je hebt de mod niet goed uitgovoerd, loop hem nog eens na :)

Geplaatst: 30 jul 2005, 19:25
door Laurette
Wat ik eingelijk wil is alleen de kleuren van de moderator en beheerder veranderen is hier niet een snellere manier voor?

Geplaatst: 30 jul 2005, 19:32
door Paul
Ja, index.php aanpassen, staat dacht ik een tut in de kb hier ;)

Geplaatst: 30 jul 2005, 20:30
door Laurette
Sorry :oops: tut??????? kb=kennisbank?????????
Heb je misschien een link voor mij??

Geplaatst: 30 jul 2005, 20:32
door Bee
Je moet even een paar regels eerder geven van de code, dan kan ik het probleem zo voor je oplossen.

Geplaatst: 30 jul 2005, 20:38
door Laurette
Ik heb hem al helemaal gewist want het gaat mij uiteindelijk om de moderator en beheerder.
Misschien dat ik de mod later nog een keer probeer te plaatsen kijken of het dan wel goed gaat :?

Geplaatst: 31 jul 2005, 17:20
door Laurette
Laurette schreef:Wat ik eingelijk wil is alleen de kleuren van de moderator en beheerder veranderen is hier niet een snellere manier voor?
laurette schreef:Sorry tut??????? kb=kennisbank?????????
Heb je misschien een link voor mij??
Kan iemand mij hier nog een antwoord op geven

En ik heb hier nog een vraag over.
Als ik gewoon naar geplaatste berichten ga dan staat er in het zij blok ook je naam, maar die zijn nu gewoon allemaal hetzelfde gekleurd.
Kan het ook dat die ook de kleuren van de moderator en beheerder aannemen als je die functie hebt?

Geplaatst: 31 jul 2005, 19:15
door Laurette
bee schreef:Je moet even een paar regels eerder geven van de code, dan kan ik het probleem zo voor je oplossen.
Kon het toch niet laten en heb hem er op gezet.
Nu is het goed gegaan.
Het enige probleem is dat als ik bevoorbeeld een kleur voor vip aanmaak en ik dan naar een vip gebruiker ga dan geef ik hem die kleur mee maar zijn naam blijft toch gewoon in dezelfde kleur staan als de anderen.?

Geplaatst: 31 jul 2005, 19:40
door Bee
Voor kleurengroepen, kleurenrangen kan je beter Extend Rank Colors gebruiken: http://www.denturax.com/ftopic14.html

Wil je deze kleuren over het hele forum gebruiken, dan moet je een extra (grote!) mod installeren: http://www.reddevboard.com/forum/viewtopic.php?t=644

Geplaatst: 31 jul 2005, 19:43
door Qurbey
bee schreef:Voor kleurengroepen, kleurenrangen kan je beter Extend Rank Colors gebruiken: http://www.denturax.com/ftopic14.html

Wil je deze kleuren over het hele forum gebruiken, dan moet je een extra (grote!) mod installeren: http://www.reddevboard.com/forum/viewtopic.php?t=644
vertraagt die extra grote het forum ? :)

Geplaatst: 31 jul 2005, 19:45
door Bee
Nee, want de kleur van de gebruiker is in zijn eigen rij opgeslagen van de phpbb_users tabel, en kan dus zonder extra query opgehaald worden, omdat toch op bijna elke pagina die tabel al opgeroepen wordt.

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:01
door Laurette
De eerste die je noemt heb ik geinstaleerd

##############################################################
## MOD Title: Extend rank color
## MOD Author: Gendo < gendo@denturax.com > (Matthieu V.) http://www.denturax.com
## MOD Author: BigZ < bigz@denturax.com > (Romain R.) http://www.denturax.com
## MOD Description:
## This mod gives the possibility to add colour ranks into "Who is online"
## page and into "Who is online" part in bottom of the index. You can
## create colour ranks via the ACP. You can also put in colour your various
## groups of users (phpBB Usergroups) on the index and the sight of
## viewonline.
##
## MOD Version: 2.0.0
## Compatibility: 2.0.6-2.0.13
##
## Installation Level: easy
## Installation Time: 30 Minutes
## Files To Edit: (10)
## viewonline.php
## admin/admin_users.php
## admin/admin_groups.php
## admin/admin_board.php
## includes/constants.php
## includes/page_header.php
## templates/subSilver/index_body.tpl
## templates/subSilver/admin/user_edit_body.tpl
## templates/subSilver/admin/group_edit_body.tpl
## templates/subSilver/admin/board_config_body.tpl
##
## Included Files: (4)
## admin/admin_ranks_whosonline.php
## templates/subSilver/admin/whosonline_ranks_edit_body.tpl
## templates/subSilver/admin/whosonline_ranks_list_body.tpl
## language/lang_english/lang_erc.php

En alles doet het ook maar wat ik zeg als ik dan bevoorbeeld ......gebruiker op de manier hieronder een kleur meegeef gebeurt er niks met de kleur van de naam en het lijkt mij toch wel de bedoeling van deze mod dat die dit doet?

Afbeelding

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:08
door Bee
Dan heb je de SQL instructies die in de mod zaten, onder de vier kopjes SQL niet uitgevoerd.

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:14
door Laurette
Ik heb het al uitgevonden ik had Extend rank color for Last Visit niet uigevoerd.


Afbeelding

Nu heb ik zoals hierboven administrator en beheerder gewoon staan maar de groepen die ik erbij maak zijn vet waar kan ik dit veranderen?
Zou iemand mij ook nog willen vertellen waar ik de kleuren van de administrator en beheerder kan veranderen?
En de laatste vraag als ik gewoon naar geplaatste berichten ga dan staat er in het zij blok ook je naam, maar die zijn nu gewoon allemaal hetzelfde gekleurd.
Kan het ook dat die ook de kleuren van de moderator en beheerder en andere aangemaakte groepen aannemen (als je die functie hebt)?

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:20
door Laurette
Ik heb het al uitgevonden ik had Extend rank color for Last Visit niet uigevoerd.


Afbeelding

Nu heb ik zoals hierboven administrator en beheerder gewoon staan maar de groepen die ik erbij maak zijn vet waar kan ik dit veranderen?
Zou iemand mij ook nog willen vertellen waar ik de kleuren van de administrator en beheerder kan veranderen?
En de laatste vraag als ik gewoon naar geplaatste berichten ga dan staat er in het zij blok ook je naam, maar die zijn nu gewoon allemaal hetzelfde gekleurd.
Kan het ook dat die ook de kleuren van de moderator en beheerder en andere aangemaakte groepen aannemen (als je die functie hebt)?

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:21
door Bee
Laurette schreef:Ik heb het al uitgevonden ik had Extend rank color for Last Visit niet uigevoerd.


Afbeelding

Nu heb ik zoals hierboven administrator en beheerder gewoon staan maar de groepen die ik erbij maak zijn vet waar kan ik dit veranderen?
index.php of templates/subSilver/index_body.tpl
Zou iemand mij ook nog willen vertellen waar ik de kleuren van de administrator en beheerder kan veranderen?
Styles > Edit > En dan twee van de tekstkleuren
En de laatste vraag als ik gewoon naar geplaatste berichten ga dan staat er in het zij blok ook je naam, maar die zijn nu gewoon allemaal hetzelfde gekleurd.
Kan het ook dat die ook de kleuren van de moderator en beheerder en andere aangemaakte groepen aannemen (als je die functie hebt)?[/quote]
Daar is de tweede mod voor die ik gegeven heb.

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:36
door Laurette
Bedankt voor de snelle en bruikbare antwoorden je helpt mij een stuk verder. :thumb:

1ste vraag over vet gedrukte
Het gaat trouwens om beide dus dat en de groep niet meer vet is maar ook de gebruikers naam niet meer.
Bij administrator en beheerder moet de gebruikersnaam wel gewoon vet blijven.

Ik denk dat het dan in deze stukjes moet zitten.

Code: Selecteer alles

	<td class="row1" align="left"><span class="gensmall">{TOTAL_USERS_ONLINE}
 &nbsp; [ {L_WHOSONLINE_ADMIN} ] &nbsp; [ {L_WHOSONLINE_MOD} ] &nbsp; {WHOSONLINE_LEGEND}<br />
{RECORD_USERS}<br />{LOGGED_IN_USER_LIST}</span></td>
  </tr>

Of

// Start add - Last visit MOD, & extend rank color
	$time_now=time();
	$time1Hour=$time_now-3600;
	$minutes = date('is', $time_now);
	$hour_now = $time_now - (60*($minutes[0].$minutes[1])) - ($minutes[2].$minutes[3]); 
	$dato=create_date('H', $time_now,$board_config['board_timezone']);
	$timetoday = $hour_now - (3600*$dato); 

	$sql = 'SELECT session_ip, MAX(session_time) as session_time FROM '.SESSIONS_TABLE.' WHERE session_user_id="'.ANONYMOUS.'" AND session_time >= '.$timetoday.' AND session_time< '.($timetoday+86399).' GROUP BY session_ip';

	if (!$result = $db->sql_query($sql)) message_die(GENERAL_ERROR, "Couldn't retrieve guest user today data", "", __LINE__, __FILE__, $sql); 

	while( $guest_list = $db->sql_fetchrow($result))
	{ 
		if ($guest_list['session_time'] >$time1Hour) $users_lasthour++;
	}
	$guests_today = $db->sql_numrows($result);

	$sql = 'SELECT user_id,username,user_allow_viewonline,user_level,user_lastlogon,user_whosonline_color FROM ' . USERS_TABLE . ' WHERE user_id!="'.ANONYMOUS.'" AND user_session_time >= '.$timetoday.' AND user_session_time< '.($timetoday+86399).' ORDER BY username'; 

	if (!$result = $db->sql_query($sql)) message_die(GENERAL_ERROR, "Couldn't retrieve user today data", "", __LINE__, __FILE__, $sql); 

	while( $todayrow = $db->sql_fetchrow($result)) 
	{ 
		$style_color = ""; 
		if ($todayrow['user_lastlogon']>=$time1Hour)
		{
			$users_lasthour++;
		}
		if ( $user_group_color[$todayrow['user_id']] )
		{
			$todayrow['username'] = '<b>' . $todayrow['username'] . '</b>';
			$style_color .= 'style="color:' . $user_group_color[$todayrow['user_id']] . '"';
		}
		switch ($todayrow['user_level'])
		{
			case ADMIN :
				$todayrow['username'] = '<b>' . $todayrow['username'] . '</b>'; 
				$style_color = 'style="color:#' . $theme['fontcolor3'] . '"';
				break;
			case MOD :
				$todayrow['username'] = '<b>' . $todayrow['username'] . '</b>'; 
				$style_color = 'style="color:#' . $theme['fontcolor2'] . '"';
				break;
		}
		if ( $todayrow['user_whosonline_color'] )
		{
			$todayrow['username'] = '<b>' . $todayrow['username'] . '</b>';
			$style_color = 'style="color:' . $id_color[$todayrow[user_whosonline_color]] . '"';
		}
		$users_today_list.=( $todayrow['user_allow_viewonline'])?' <a href="' . append_sid("profile.$phpEx?mode=viewprofile&" . POST_USERS_URL . "=" . $todayrow['user_id']) . '"' . $style_color .'>' . $todayrow['username'] . '</a>,' : (($userdata[user_level]==ADMIN) ? ' <a href="' . append_sid("profile.$phpEx?mode=viewprofile&" . POST_USERS_URL . "=" . $todayrow['user_id']) . '"' . $style_color .'><i>' . $todayrow['username'] . '</i></a>,' : '');
		if (!$todayrow['user_allow_viewonline']) $logged_hidden_today++;
		else $logged_visible_today++;
	}
	if ($users_today_list) 
	{
		$users_today_list[ strlen( $users_today_list)-1] = ' '; 
	} else
	{
		$users_today_list = $lang['None'];
	}
	$total_users_today = $db->sql_numrows($result)+$guests_today;

	$users_today_list = $lang['Registered_users'].' ' . $users_today_list;
	$l_today_user_s = ($total_users_today) ? ( ( $total_users_today == 1 )? $lang['User_today_total'] : $lang['Users_today_total'] ) : $lang['Users_today_zero_total'];
	$l_today_r_user_s = ($logged_visible_today) ? ( ( $logged_visible_today == 1 ) ? $lang['Reg_user_total'] : $lang['Reg_users_total'] ) : $lang['Reg_users_zero_total'];
	$l_today_h_user_s = ($logged_hidden_today) ? (($logged_hidden_today == 1) ? $lang['Hidden_user_total'] : $lang['Hidden_users_total'] ) : $lang['Hidden_users_zero_total'];
	$l_today_g_user_s = ($guests_today) ? (($guests_today == 1) ? $lang['Guest_user_total'] : $lang['Guest_users_total']) : $lang['Guest_users_zero_total'];
	$l_today_users = sprintf($l_today_user_s, $total_users_today);
	$l_today_users .= sprintf($l_today_r_user_s, $logged_visible_today); 
	$l_today_users .= sprintf($l_today_h_user_s, $logged_hidden_today); 
	$l_today_users .= sprintf($l_today_g_user_s, $guests_today);

// End add - Last visit MOD, & extend rank color
Maar zie zo niet wat ik kan/moet veranderen.

2de vraag Styles > Edit > En dan twee van de tekstkleuren

Wat bedoel je hiermee???

3de vraag Daar is de tweede mod voor die ik gegeven heb.
Ga ik morgen proberen te instaleren.
Kan ik deze er dan gewoon in laten staan en die ander er bij zetten of is het verstandiger om deze te verwijderen?

Geplaatst: 31 jul 2005, 20:43
door Bee
Vervang in het tweede deel van de code <b> naar <span> en </b> naar </span>

Styles > Edit > Font Colour 2 en Font Colour 3 zijn de admin kleur en de moderator kleur. ERC kleuren schrijven admin/mod kleur over, als een gebruiker van een van deze twee niveau's een kleur toegewezen krijgt.

De mod die je morgen gaat installeren, is afhankelijk van de mod die je net geinstalleerd hebt. Meer info hierover staat in de modfile header van de mod.

Geplaatst: 31 jul 2005, 21:00
door Laurette
Laatste keer

1ste vraag Het gaat trouwens om beide dus dat en de groep niet meer vet is maar ook de gebruikers naam niet meer.
Bij administrator en beheerder moet de gebruikersnaam wel gewoon vet blijven.

je zegt in het 2de deel maar zou je mij misschien willen vertellen waar precies?

Vraag 2 :oops: ik weet nu nog niet precies waar ik het kan aanpassen.?

Ik wil jou en de rest bedanken voor de snelle en goede hulp die jullie geven.
Kan mij voorstellen dat je nog wel eens moe en verveeld kan worden als je elke keer dezelfde soort vragen krijgt.
Vragen die voor jullie een eitje zijn maar voor mensen als mij een hele opgave.
Jullie zijn toppersAfbeelding