Pagina 1 van 2

Forum installeren

Geplaatst: 31 mei 2005, 21:21
door mrstigter
Hi, hopelijk kan iemand me helpen. Ik krijg elke keer de volgende foutmelding als ik het forum wil installeren. De basis configuratie lukt wel, maar na druk op de knop rond installatie af krijg ik dit te zien:

Warning: unlink(): No such file or directory in /home/projects/mijndomein/default/singleparent.nl/htdocs/www/Forum/install/install.php on line 573

Daarna kreeg ik dit:

Er is een fout opgetreden tijdens de installatie
Er is een fout opgetreden tijdens het updaten van de database
Table 'phpbb_auth_access' already exists

En toen was ik de draad kwijt...

HELP!!!

Geplaatst: 31 mei 2005, 21:34
door Luuk
De eerste weet ik ook niet, maar toen is je forum wel half geinstalleerd want de dingen in je database zijn wel toegevoegd. Als je config.php opent en dit erin zet, zelf even de variabele aanpassen (dbnaam, gbuser en wachtwoord), dan zou alles moeten werken.

Code: Selecteer alles

<?php


// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!

$dbms = 'mysql4';

$dbhost = 'localhost';
$dbname = 'database naam';
$dbuser = 'database gebruiker';
$dbpasswd = ' wachtwoord';

$table_prefix = 'phpbb_';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>

Geplaatst: 31 mei 2005, 21:48
door mrstigter
Dank je wel. Heb ff gekeken, maar dat staat dus wel allemaal goed. De bovenste foutmelding blijft. Ik heb het net nogmaals helemaal opnieuw gedaan. Toen kreeg ik na de basis configuratie te zien dat ik het bestand config.php opnieuw moest downloaden. maar het probleem blijft dus hetzelfde...

Iemand nog andere oplossingen???

Geplaatst: 01 jun 2005, 16:04
door Paul
Wat zie je als je direct naar je forum gaat? ALles is goed geinstalleerd zo te zien ;)

Geplaatst: 01 jun 2005, 18:29
door mrstigter
Hi Paulus,

Dit krijg ik te zien als ik direct naar het forum ga... voorspelt niet veel goeds. :?

Warning: main(./config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/projects/mijndomein/default/singleparent.nl/htdocs/www/Forum/common.php on line 184

Warning: main(): Failed opening './config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/projects/mijndomein/default/singleparent.nl/htdocs/www/Forum/common.php on line 184

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/projects/mijndomein/default/singleparent.nl/htdocs/www/Forum/common.php:184) in /home/projects/mijndomein/default/singleparent.nl/htdocs/www/Forum/common.php on line 188

Geplaatst: 01 jun 2005, 18:34
door Paul
maak zelf via ftp een config.php en zet daarin:

Code: Selecteer alles

<?php


// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!

$dbms = 'mysql4';

$dbhost = 'localhost';
$dbname = 'database naam';
$dbuser = 'database gebruiker';
$dbpasswd = ' wachtwoord';

$table_prefix = 'phpbb_';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>
Met de juiste gegevens

Geplaatst: 01 jun 2005, 18:40
door mrstigter
Ja, dat had Luuk me ook al gezegd te doen, maar exact ditzelfde staat al op mijn website als config.php, met de juiste gegevens uiteraard. En dat maakt dus helaas geen enkel verschil.

Geplaatst: 01 jun 2005, 18:47
door Paul
wat zegt hij dan? Nog steeds hetzelfde?

Geplaatst: 01 jun 2005, 18:53
door flance
Die unlink error betekend dat php een bestandje wou verwijderen maar dat niet kon..

Die include error betekend dat phpBB het config bestand niet kan vinden. Weet je zeker dat die ook gewoon config.php heet en dat die in de zelfde map staat als index.php, viewforum.php, etc.

Die MySQL error betekende dat die bepaalde tabel al bestond in je database.

Ik raad je nu het volgende aan:
> Verwijder alle tabellen die beginnen met phpbb_ (als er geen belangrijke data van andere fora in staat)
> Upload phpBB 2.0.15 weer volledig
> installeer opnieuw

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:01
door Paul
En ik raad dat af, hij heeft het net geinstalleerd, en hoeft dus alleen even zijn config goed te maken, om een goed werkend forum te krijgen :wink:

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:14
door mrstigter
Paulus, mijn config staat precies zoals je had omschreven, maar ik heb nogsteeds hetzelfde probleem... :?: :?: :?: Heb je nog meer opties up your sleeve?

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:25
door Paul
Wat is het adres van je forum?

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:32
door mrstigter
http://www.singleparent.nl/Forum

Ik heb de installatie nogmaals uitgevoerd en nu krijg ik dit:

Welkom bij de phpBB2 installatie




Je config bestand is onschrijfbaar op dit moment. Een kopie van het config bestand wordt gedownload als je op de knop hieronder klikt. Je dient dit bestand te uploaden naar dezelfde directory als phpBB2. Wanneer dat gedaan is dien je in te loggen, met de beheerder naam en bijbehorend wachtwoord, die je in het vorige formulier hebt opgegeven, en het beheerder controle centrum op te zoeken (er verschijnt een link onderin elk scherm wanneer je ingelogd bent) om de algemene configuratie te controleren. Bedankt dat je voor phpBB2 hebt gekozen.

Aangezien FTP extensies toegestaan zijn in deze versie van PHP kun je ook de eerst mogelijkheid krijgen om te proberen het config bestand automatisch naar de juiste plek te FTP-en.

????

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:40
door mrstigter
Ik word er mesjogge van! :evil: Waarom wil het nou niet normaal functioneren!!! Ik heb het gedownloade config.php bestand op de juiste plaast gezet (zover dat de juiste plaats is) en dan kom ik niet verder omdat installatie zegt:

Er is een fout opgetreden tijdens de installatie
Er is een fout opgetreden tijdens het updaten van de database
Table 'phpbb_auth_access' already exists

GRRRR

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:42
door Paul
Je forum is geinstalleerd, verwijder de contrib en install mappen maar :)

Geplaatst: 01 jun 2005, 19:46
door mrstigter
Onwijs bedankt!!! Dikke zoen als bedankje :thumb: Niet schrikken, ben echte dame :lol:

heb zelfde probleem

Geplaatst: 14 jun 2005, 10:55
door ellefaye
Bij andere forum ging het goed.... bij deze op een of ander manier niet :s

http://www.pleegzorg-forum.nl/phpBB2/

Kan iemand voor me kijken???

En ja config is 777 en alles staat goed.

Thnx,

El

Geplaatst: 14 jun 2005, 10:57
door Paul
geef config.php eens, en verwijder je wachtwoorden en dergelijke!

Geplaatst: 14 jun 2005, 11:01
door ellefaye
<?php


// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!

$dbms = 'mysql3';

$dbhost = 'db.geenpunt.nl';
$dbname = 'pleegzorg-forumnldb';
$dbuser = ' ';
$dbpasswd = ' ';

$table_prefix = 'phpbb_';

define('PHPBB_INSTALLED', true);

?>



Heb $dbms = 'mysql3'; en $dbms = 'mysql4'; geprobeerd.... aangezien op server MySql 3 is geinstalleerd.

Geplaatst: 14 jun 2005, 11:16
door Paul
Probeer dit eens, en dat met jouw goede gegevens(Mysql3 mag niet, het is dan gewoon mysql).

Code: Selecteer alles

<?php
// phpBB 2.x auto-generated config file
// Do not change anything in this file!
$dbms = 'mysql';
$dbhost = 'db.geenpunt.nl';
$dbname = 'pleegzorg-forumnldb';
$dbuser = ' ';
$dbpasswd = ' ';
$table_prefix = 'phpbb_';
define('PHPBB_INSTALLED', true);
?>