Pagina 1 van 1

SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 15:48
door Rostely
In mijn zoektocht naar backupmogelijkheden kwam ik terecht op deze pagina in de wiki. Ik heb dit script geupload en laten lopen, maar helaas lijkt het niet helemaal goed te werken. Als ik het bestand direct aanroep in de browser wordt de gehele database getoond en daarna inderdaad een mailtje gestuurd. Echter, dat mailtje heeft een bijlage van 0 of 1kb en dat is natuurlijk niet de bedoeling.

Op dit moment heb ik het script zo ingesteld dat niet mijn phpbb3 forum wordt gebackupt, maar een andere database met wat lorem ipsum gebeuren die ik blijkbaar nog op mijn hosting had staan.

http://chillipepers.nl/sqlbackup.php?exec=1

Hier is het script 'in werking' te zien.

Iemand enig idee waarom
A. de hele database onscreen wordt getoond.
B. de bijlage die wordt gestuurd niet juist is (0 of 1kb)


Alvast bedankt. :)

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 15:54
door Paul
Verplaatst naar MOD forum.

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 15:57
door Rostely
Prima, hoewel het natuurlijk ook niet echt een mod is. Dacht in eerste instantie dat het vorige forum waar 'ie stond de beste optie was. :mrgreen:

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 16:00
door Paul
Het is een code aanpassing in principe, dus een MOD. Ook al denk ik eigenlijk dat je het beste de author van het script kan vragen.

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 16:24
door Rostely
Hm, in ieder geval hoop ik dat die hier dan nog rondzwerft. 't Script is geedit door Ger Bruinsma en die heeft hem hier ook in de Wiki gezet.

Iemand anders die kan helpen of dit script wél zonder problemen gebruikt? :)

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 18:26
door Rostely
Ben na veel puzzelen wat dichter bij de oplossing. Het licht waarschijnlijk niet aan het script, maar aan mijn hosting. :)

Heb nog enkele andere scripts geprobeerd en die stuurden ook bijlagen van 0kb en op basis daarvan ben ik een ander script gaan doorsplitten. Uiteindelijk kon ik daarin deze regel:

$result = mysql_query("show tables from $dbname");

Veranderen in

$result = mysql_list_tables("$dbname");

Waardoor het versturen van de bijlage wel werkte.

Nou zie ik dat in het script dat hier ook in de wiki staat heel veel gebruik wordt gemaakt van mysql_query("show en dat dat dus het probleem moet zijn.

Wat zegt php.info over mysql_list_tables?
This function is deprecated. It is preferable to use mysql_query() to issue a SQL SHOW TABLES [FROM db_name] [LIKE 'pattern'] statement instead.
Goed, ik gebruik nu dus een functie die niet gewaardeerd wordt, maar het werkt voor mij wel dus ik zal het voorlopig zou houden. Natuurlijk zou ik het op prijs stellen als iemand enig idee heeft waarom 'de betere' oplossing bij mij niet werkt. :)

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 19:45
door Mid
Er is reeds uitgebreid over dit onderwerp gesproken in dit topic: viewtopic.php?f=40&t=46893&hilit=backup

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 17 mar 2009, 21:44
door Rostely
Heb het topic doorgelezen en ik kom er niet veel verder mee. Dacht even een aha moment te hebben toen ik iets las over de permissies van het script, maar dat bleek het probleem niet te verhelpen helaas.

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 18 mar 2009, 00:14
door Mid
Ik begrijp het niet-werken bij jou niet zo goed. Ik heb het script indertijd zelf gebruikt en het werkte goed. Het nadeel is, dat er geen "drop table" in zit, waardoor je met een restore dat zelf moet verzorgen; ik heb een script, dat het wel heeft en goed werkt. Mogelijk staat er iets bij je host (welke is dat?) niet lekker.

Re: SQL-backup script werkt niet

Geplaatst: 18 mar 2009, 12:26
door Rostely
Webreus is dat. Zelden problemen mee.. :(

Ben nu aan het werken met verschillende scripts en heb de ene zodanig werken dat er lokaal een backup wordt opgeslagen, maar dat 'ie in het geval van een grote phpbb database een bijlage in de mail verstuurt van 1kb of dat 'ie gewoon niets verstuurt maar wel lokaal die backup maakt. Heel erg vreemd, want in dát script werkt het met een kleine database wél gewoon.