Pagina 1 van 1

shoutbox automatisch vernieuwen als er een nieuwe bericht is

Geplaatst: 22 apr 2006, 11:33
door halsiemp3
is het mogelijk om de shoutbox automatisch te laten vernieuwen als er een nieuwe bericht is..? of om de zoveel seconden..?

Geplaatst: 22 apr 2006, 12:10
door obiewan
:shock: Als ik me niet vergis vernieuwd hij al automatisch om de xxseconden.

Althans bij mij wel....


Ik de de fully integrated shoutbox van Niels btw

Geplaatst: 22 apr 2006, 12:30
door brandsrus
Dit dacht ik namelijk ook al :wink: :lol: 8)

Geplaatst: 22 apr 2006, 13:42
door traxx!
je kan natuurlijk ook een icoontje gebruiken

dit moet je ergens integreren maar waar weet ik ook niet precies

Code: Selecteer alles

<script language="JavaScript">
function refresh() {
window.history.go();
}
</script>
en in het icoontje zet je

Code: Selecteer alles

onClick="refresh();"
TIP: google ff naar REFRESH ;)

Geplaatst: 22 apr 2006, 14:21
door Bee
Ik kan mij vergissen, maar volgens mij was refreshen in Javascript anders:

Code: Selecteer alles

window.location.reload();
:?

Geplaatst: 22 apr 2006, 16:13
door Paul
de reload() function werkt niet altijd.
Die van traxx kan, maar doet(naar mijn weten) ook niet altijd goed. Dit is de beste manier:

Code: Selecteer alles

location.href = location.href;

Geplaatst: 22 apr 2006, 16:40
door Bee
Wat is werkt niet altijd in dit geval?

Geplaatst: 22 apr 2006, 17:27
door Paul
Uit mijn javascript boek:
De methode location.reload() heeft mischien geen gelukkige naam, omdat deze doet denken aan de knop reload/vernieuwen in de browserbalk De methode reload() is echtiger krachtiger.

Veel formulierelement blijven in dezelfde staat als u de pagina vernieuwd. tekst en TEXTAREA objecten behouden hun tekst, keuzerondjes en selectievakjes hun status en SELECT objecten onthouden welk item is geselecteerd. De pagina vernieuwen vernietigt vrijwel alle globale variabelen en instelbare, maar onzichtbare eigenschappen(bijvoorbeeld van een HIDDEN field). Dit type reload noemen we een soft reload.

Browsers doen helaas niet altijd hetzlefde als een document opnieuw geladen wordt. In theorie haalt location.reload() de pagina op uit de buffer als de pagina daar nog steeds aanwezig is(maar history.go(0) werkt dan nog beter, en behoudt de formulier elementen). Als u true meegeeft aan de methode, hoort een uncoditional GET naar de server te worden gestuurd, en wordt de gebufferde pagina genegeerd.
Maar als het belangerijk is dat de toepassing snel de pagina uit de buffer haalt, of de laatste versie van de server, gedraagt de browser zicht precies tegengesteld aan wat u verwacht. Meta-tags die buffering horen te voorkomen, werken niet of nauwelijks.
Sommige scripters slagen erin de pagina van de server te laden door location.href de URL van de pagina te geven, plus een enigezins andere zoekstring(Bijvoorbeeld met een stringpresentatie van het Date object), zodat de URL niet in de buffer getroffern wordt.

De conclussie is dat u zult moeten uitproberen hoe u het door u gewenste effect bereikt wordt. En weer erop voorbereid dat het niet lukt.
Verder werkt reload() niet in IE 6 op sommige momenten.

Geplaatst: 23 apr 2006, 10:10
door halsiemp3
de reload button zit er al op..:) maar ik wil dus dat hij automatisch ververst ik zie het niet in admin panneel staan en gebruik de fully integred shoutbox van nielzzz.

Geplaatst: 23 apr 2006, 10:45
door Ramon Fincken
ik heb zoiets in de shoutbox_view_body.tpl

Code: Selecteer alles

<META http-equiv="refresh" content="120;url={U_SHOUTBOX_VIEW}?auto_refresh=1">
dit zou je zelf kunnen aanpassen, maar gaat niet kijken of er een nieuw bericht is en een ververs pakken voor iedereen die online is ..
Dit is puur een standaard refresh