Pagina 1 van 2
Dringend hulp nodig
Geplaatst: 27 aug 2012, 15:08
door Boewie
- Adres van je forum: http://www.ikbeneenbam.nl
Event. modificaties op je forum:
Wanneer ontstond het probleem?vanmorgen
phpBB versie:de laatste
Wat is het probleem?
Ik heb iets heel stoms gedaan en ik weet niet meer hoe dit op te lossen. Om een lang verhaal kort te maken. Ik heb verschillende keren geprobeerd de versie 3.10 te updaten naar 3.11. Dit lukte niet en ook de backup kreeg ik uiteindelijk niet meer teruggezet.
Besloten om een nieuwe installatie te doen, maar dit lukte ook niet goed, omdat ik toen ergens de melding kreeg dat phpbb_ al was aangemaakt.
Ik dacht dat het goed was om alle tabellen via mysql te verwijderen, maar da's het stomste geweest wat ik had kunnen doen. Nu krijg ik zelfs geen nieuwe installatie meer gedaan.
Ik krijg nu de volgende melding op een wit scherm:
PHP Fatal error: require(): Failed opening required './../includes/startup.php' (include_path='.;C:\php5\pear') in E:\ikbeneenbam.nl\wwwroot\index.php on line 40
Inmiddels heb ik simple hosting gevraagd of zij misschien nog een backup hebben van de tabellen.
Wat zou ik verder nog kunnen doen? Zodat ik straks mijn backup gewoon weer kan terugzetten?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 27 aug 2012, 17:03
door Mendel
Welke backup heb je zelf tot je beschikking, gemaakt in het beheerspaneel van phpbb, of eentje die je hebt gemaakt met phpmyadmin?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 27 aug 2012, 17:07
door Boewie
Ik heb een backup gemaakt in phpbb.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 27 aug 2012, 17:15
door Mendel
Je hebt PB.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 28 aug 2012, 15:53
door Boewie
bedankt.
Ik heb net een mail teruggehad van simple hosting. Ze gaan een backup terugzetten.
weet nog niet hoe het daarna moet, maar dan staan de goede tabellen in ieder geval weer op zijn plaats.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 29 aug 2012, 11:17
door Boewie
alle backups staan er inmiddels weer op, maar ik heb geen idee wat ik nu verder moet doen.
Krijg nog steeds de fatale PHP error
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 30 aug 2012, 13:23
door Pola
Toen je de nieuwe installatie deed, heb je toen alle folders en bestanden op de server overschreven?
Heb je nog een backup van de folders en bestanden zoals ze op de server stonden voordat je de nieuwe installatie deed?
Zo niet dan zul je de volledige laatste versie van phpBB naar de server moeten uploaden. Je moet dan geen nieuwe installatie doen, maar de gegevens in het bestand config.php invullen zoals die voor jou gelden.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 30 aug 2012, 14:18
door Boewie
Ik heb een volledige backup gemaakt van alle folders en bestanden. Die backup heb ik in een map op mijn computer staan. De mappen en folders zien er net zo uit als een niuewe versie van phpBB, alleen veel uitgebreider zeg maar. (weet niet goed hoe ik het moet uitleggen)
Heb eigenlijk van Filezilla alle bestanden vanaf de root gekopieerd naar een map op mijn computer.
Is eerder vaak goedgegaan als backup.
Die backup heb ik geupload naar de server, maar krijg nog steeds de PHP fatal error ipv iets van een forum te zien.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 30 aug 2012, 15:43
door Pola
Ik zie op dit moment een 500 error op je site.
Zou je me per PB je FTP gegevens willen sturen? Dan kan ik controleren of alle bestanden en folders aanwezig zijn.
Heb je (via phpMyAdmin in je hosts control panel) gecontroleerd of de database aanwezig is en je toegang hebt tot de database? Weet je de database naam, gebruiker en wachtwoord? Die zouden correct in het bestand /config.php moeten staan (in de backup van bestanden die je op je PC hebt staan).
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 30 aug 2012, 15:54
door Boewie
De database is aanwezig, er is door Simple Hosting een backup teruggezet. Ik kan gewoon alle tabellen zien en evt wijzigen/verwijderen. Maar ik kom er liever zelf niet aan, aangezien dat de laatste keer gigantisch misgegaan is.
Ik stuur je een PB met mijn gegevens.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 31 aug 2012, 23:22
door Pola
Doordat de
inhoud van de install folder in de root van het forum was geupload, wat het index.php bestand overschreven met het bestand uit de install folder. Er is bij het uploaden of opnieuw installeren ook een leeg config.php bestand in de root folder geplaatst.
Ik heb nu een nieuwe versie 3.0.11 geupload naar de server, de overbodige bestanden en folders van de install folder verwijderd uit de root en de config.php opnieuw aangemaakt met de gegevens die je nog had.
Je forum is nu weer bereikbaar.
Ik zie aan de bestanden op de server dat er diverse mods geinstalleerd waren of geinstalleerd geweest zijn.
- Gallerij
- Chat
- Kalender
- Board3 portaal
- Mod Version Check
- Posts per Day
- Gebruikers van de laatste 24 uur
En misschien nog meer.
Deze mods zijn op dit moment niet meer geinstalleerd, omdat er nieuwe 3.0.11 bestanden geupload zijn. Mocht je deze mods of een aantal ervan willen gebruiken, dan zullen ze opnieuw geinstalleerd moeten worden.
Ook zie ik een custom (niet standaard) stijl staan, SpringFlowers. Deze stijl is niet bijgewerkt sinds phpBB versie 3.0.5 en is daarom niet geschikt voor gebruik met phpBB versie 3.0.11. De stijl en forum versies moeten in overeenstemming zijn met elkaar, anders zullen diverse verbeteringen niet werken of zelfs fouten geven.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 01 sep 2012, 07:59
door Boewie
Een paar van de mods gaan terugkomen, maar veel ook niet aangezien ze weinig gebruikt werden.
De style komt ook niet meer terug.
Kan ik de backup die ik 27 augustus nog gemaakt heb via het forum ook nog terugplaatsen, zodat alle berichten weer terugkomen?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 01 sep 2012, 09:08
door Pola
Ja, die export van de database kun je weer importeren.
Nadat dat gedaan is, moet nog wel de
install folder van de phpBB 3.0.11 forumsoftware teruggezet worden, dan via je browser naar
http://www.ikbeneenbam.nl/install/database_update.php gegaan worden om de database weer naar 3.0.11 bij te werken, waarna de install folder weer verwijderd kan worden.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 01 sep 2012, 10:20
door Boewie
Ik krijg de backups niet teruggezet, krijg de volgende melding:
PHP Fatal error: Maximum execution time of 120 seconds exceeded in E:\ikbeneenbam.nl\wwwroot\includes\acp\acp_database.php on line 2426
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 01 sep 2012, 20:14
door Boewie
Inmiddels toch gelukt om de laatste backup terug te zetten, maar de berichten staan er niet op.
Hoe kan ik dit oplossen?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 02 sep 2012, 00:42
door Pola
De foutmelding die je kreeg heeft te maken met beperkingen die opgelegd worden door de hosting provider. Het importeren van de database kan een langdurige aangelegenheid zijn. Als de hosting provider een maximale executietijd heeft ingesteld, kan dat een probleem geven.
Hoe is het je gelukt om toch de laatste database export weer te importeren? Hoe weet je of de import goed is gegaan?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 02 sep 2012, 10:52
door Boewie
Ik heb via het forum een herstel uitgevoerd, maar blijkbaar word die niet in zijn geheel gepakt.
De leden zijn weg en ook alle berichten. Het forum is eigenlijk leeg.
De statistieken kloppen wel, dus het aantal berichten, onderwerpen en leden.
Het lijkt of het herstel goed is gegaan, omdat ik weer terugkom bij de herstel instellingen.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 02 sep 2012, 11:05
door Pola
Als je (te) grote databases wilt importeren, kun je het beste
BigDump gebruiken. Deze tool knipt de geexporteerde database in stukjes en importeert de database dan dus in kleinere delen.
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 02 sep 2012, 11:19
door Boewie
Dat lijkt me handig ja. Ikheb het bestand gedownload, maar waar plaats ik het? In de root?
Re: Dringend hulp nodig
Geplaatst: 02 sep 2012, 21:24
door Pola
Er staat een soort van handleiding in het bestand bigdump.php:
// 1. Adjust the database configuration in this file
// 2. Remove the old tables on the target database if your dump doesn't contain "DROP TABLE"
// 3. Create the working directory (e.g. dump) on your web server
// 4. Upload bigdump.php and your dump files (.sql, .gz) via FTP to the working directory
// 5. Run the bigdump.php from your browser via URL like
http://www.yourdomain.com/dump/bigdump.php
// 6. BigDump can start the next import session automatically if you enable the JavaScript
// 7. Wait for the script to finish, do not close the browser window
// 8. IMPORTANT: Remove bigdump.php and your dump files from the web server
// If Timeout errors still occure you may need to adjust the $linepersession setting in this file
Mijn vertaling:
// 1. Pas de database instellingen in dit bestand (bigdump.php) aan. Je moet dus jouw database gegevens invullen.
// 2. Verwijder de oude tabellen uit de database als jouw export niet gebruik maakt van "DROP TABLE". Dit is niet van toepassing voor jou, omdat in jouw export wel "DROP TABLE" gebruikt wordt.
// 3. Maak op je server een tijdelijke map aan (bv. dump)
// 4. Upload bigdump.php en je database export bestand (.sql, .gz) met behulp van FTP naar je tijdelijke map (dump)
// 5. Voer bigdump.php uit via je internet browser door de volgende URL te gebruiken:
http://www.ikbeneenbam.nl/dump/bigdump.php
// 6. Als JavaScript enabled is in je browser kan BigDump de volgende import sessie automatisch starten
// 7. Wacht tot het script (bigdump.php) klaar is; Sluit niet voortijdig het browser scherm
// 8. Belangrijk: Verwijder bigdump.php en het database bestand van je server nadat alles klaar is
// Als je nog Timeout fouten krijgt kun je de $linepersession instelling in dit bestand aanpassen (verlagen).