Pagina 1 van 1

uploaden gaat constant mis

Geplaatst: 09 mei 2012, 20:05
door jkienjet
Wat is het probleem?[/list]

Ik ben bezig met een testomgeving voor het maken van een nieuwe layout voor mijn forum. De afgelopen dagen heb ik al aardig wat vragen gesteld en honderden berichten gelezen hier.

Ik zit een beetje met mijn handen in het haar inmiddels.
Het lukt mij prima om een forum te installeren, maar zodra ik bijvoorbeeld automod wil installeren, gaat het mis op een of andere manier en kan ik weer opnieuw beginnen met installeren.
Of ik pas een kleur aan in de brondcode, en na het uploaden is het weer mis.

Ik doe alles volgens de omschrijvingen om een forum te installeren, chmod instellingen goed.

Dan wil ik AUTOMOD installeren. Je moet de bestanden uit de 'root'map uploaden naar je forum en de bestanden aldaar vervangen voor die van automod.
het is mij gisteren een keer gelukt met het uploaden, maar doordat ik gisteren ineens steeds verbinding met de server kwijt was, werd ik gedwongen opnieuw alles te installeren.

Je zou na het vervangen van de bestanden en het uploaden ervan dus in een installatievenster moeten komen als je naar www..../forum/install gaat, maar dat kom ik niet. Dan kom ik in een scherm waarin ik kan converteren en verder niet. Ik kan ook mijn forum niet meer op dan en kan dan dus weer alles verwijderen en opnieuw installeren.

Ik heb dit inmiddels al tien keer moeten doen, dus ook tien keer een nieuwe database moeten instellen bij mijn server, en weet ff niet meer wat te doen om automod te installeren.
Ook wanneer ik bijvoorbeeld alleen maar een kleurcode wil wijzigen gaat het regelmatig mis doordat de serververbinding wordt onderbroken en al mijn bestanden dan worden beschadigd.

Re: uploaden gaat constant mis

Geplaatst: 09 mei 2012, 23:21
door Pola
Als ik naar http://www.garnalenenkreeftensite.nl/forum ga, dan krijg ik te zien dat ik geen toegang heb. Is dat bewust zo ingesteld?

Als je eenmaal het forum geinstalleerd hebt, is het eigenlijk nooit nodig om het forum opnieuw te installeren. Je hoeft dan geen nieuwe database te creëren of in te stellen en ook geen forum install meer uit te voeren. Als er bestanden beschadigd zijn of fout gewijzigd, is het voldoende om de originele bestanden (uit de download van phpbb 3.0.10) terug te zetten.

Nadat je het forum hebt geinstalleerd moet je de install folder verwijderen of hernoemen.
Als je daarna AUTOMOD upload naar je server, dan heb je een install folder van AUTOMOD, die je ook eenmalig uit moet voeren. Als de install succesvol afgerond is, dan hoef je de install niet opnieuw uit te voeren als je de bestanden opnieuw naar je server zou uploaden. De install doet een aantal dingen in de database en zolang je de database niet weggooit, blijven die wijzigingen daar gewoon in staan.

Het is wel belangrijk dat je de juiste gereedschappen hebt om wijzigingen door te voeren.
Als je bestanden wilt aanpassen, dan kun je het beste gebruik maken van Notepad++. Gebruik geen microsoft producten (zoals Notepad, Wordpad, Word) en geen HTML editors (zoals DreamWeaver).
Voor het uploaden (en downloaden) van bestanden heb je een goede FTP client nodig, bv. FileZilla. Het is beter om geen bestanden te uploaden via het controlpaneel van de Host. Daardoor worden de bestanden namelijk vaak beschadigd.

Omdat je in een testomgeving werkt, lijkt het me het handigst als je stap voor stap werkt en hier vragen stelt zodra je ergens mee vastloopt. Dan kunnen we je het beste helpen. Eventueel kun je één van de teamleden op phpbb.nl de FTP gegevens per PM sturen, zodat we mee kunnen kijken en kunnen controleren of alles goed gaat.