Pagina 1 van 1

Advies nodig betreft het overzetten van een oude database

Geplaatst: 28 sep 2010, 19:28
door Rimo
Hallo,

Ik heb een compleet nieuwe restyle gedaan voor een bestaand forum,ook gelijk nieuwe mods geïnstalleerd.

Dit is hoe ik het heb gedaan.

1. op een andere domein een nieuwe installatie van phpbb3.07 gedaan
2. van het originele forum(3.05) en domein heb ik een Database backup gemaakt.
3.deze database heb ik in het nieuwe forum gezet
4.werkt goed tot nu toe.
5.nieuwe style geïnstalleerd en aangepast
6. diverse modificaties geïnstalleerd etc.
7.weer een backup gemaakt van de databse van het originele forum aangezien dat forum gewoon actief is.
8.wederom geprobeerd deze database door middel van Bigdump te uploaden,upload gaat goed,maar dan werkt het niet meer.

Foutmelding:

SQL ERROR [ mysql4 ] Unknown column 'g.group_skip_auth' in 'where clause' [1054] An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Ik vraag me af of dit wel de juiste manier is of moet ik van het originele forum database alleen bepaalde db tabellen uploaden in de nieuwe db(met alleen maar inhoud van het nieuwe forum)?

Ik ben benieuwd wie mij wat advies kan geven,ik loop even vast nu namelijk.

Alvast hartelijk dank.



..

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 28 sep 2010, 19:55
door Jeroen
Je probeert een database backup van versie 3.0.5 terug te zetten in een forum met versie 3.0.7-PL1?

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 28 sep 2010, 19:58
door Rimo
Jeroen schreef:Je probeert een database backup van versie 3.0.5 terug te zetten in een forum met versie 3.0.7-PL1?
Daar komt het eigenlijk wel op neer ja.

Er is natuurlijk een manier om het actieve 3.05 forum eerst te updaten naar de laatste versie en dan die database in het ge-restylde forum te zetten.
In principe hoeft alleen de database maar ge-update te worden naar de laatste versie,dat is namelijk het enige wat ik nodig heb.

Maar ik vind het nogal link om een bestaand forum te updaten.

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 28 sep 2010, 20:11
door Kevin
Je kunt het bestand install/database_update.php gebruiken uit het auto update pakket, dit update alleen je database. Je plaats het in de root van je forum en roept het aan in de browser.

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 28 sep 2010, 20:15
door Rimo
Kevin schreef:Je kunt het bestand install/database_update.php gebruiken uit het auto update pakket, dit update alleen je database. Je plaats het in de root van je forum en roept het aan in de browser.
Ik denk dat ik dat maar eens ga proberen doen,eerst even testen door alles even op een ander domein te zetten,ben nogal voorzichtig met dit soort dingen ;)

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 28 sep 2010, 21:43
door Rimo
Toch nog even een vraagje betreft het overzetten van de database.

In het oude forum staan helemaal geen MODS,dus ook niets van mods in de database.

In het nieuwe forum heb ik wel mods geïnstalleerd,wat gebeurd er nu als ik die oude database in het nieuwe forum zet?

Blijven de database tabellen van de mods gewoon staan ?

Edit:

Zojuist even een update van de oude database gedaan,gedownload en met Bigdump weer geupload in het nieuwe forum.
Nu zie ik wel de database tabellen van de Mods staan,maar het Tabblad Mods is verdwenen en ook andere modules.

Hoe kan ik dit weer terug krijgen?

Weer even een edit:

De regels van de Mods staan wel in de database,maar de tabellen zijn dus leeg.

Moet ik misschien eerst een backup maken van de tabellen van de mods en kan ik die dan later weer in de database erbij zetten?

Het wordt aardig gecompliceerd zo ;) :shock:

Re: Advies nodig betreft het overzetten van een oude databas

Geplaatst: 29 sep 2010, 06:07
door Kevin
Het beste is van iedere mod nogmaals de install draaien, dan worden je tabellen weer aangemaakt en gevuld. Volgens mij kun je dat eventueel ook op je oude forum doen, behalve de bestands aanpassingen dus. Het forum zal dan geen errors geven als het goed is.

Dan zou je moeiteloos moeten kunnen overstappen van database