Pagina 1 van 2
forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 16 jul 2010, 12:58
door Heidi
- Adres van je forum: http://www.sterretjesvangoud.nl/forum
Event. modificaties op je forum:
Wanneer ontstond het probleem?sinds maandag 12 juli jl.
phpBB versie: 3.0.7-PL1
Heb je onlangs iets veranderd aan je forum? beveiliging versterkt wegens bezoek vreemde gasten
Wat is het probleem?
Sinds afgelopen maandag ontvangen de leden van het forum op mijn site alle activatiemails, terwijl alleen de beheerder deze behoort te ontvangen.
Sinds 12 juni had ik het forum tijdelijk gesloten vanwege de vele 'vreemde gasten' op het forum. Er werden ook vreemde berichtjes geplaatst. Met hulp van een vriend heb ik het forum kunnen beschermen tegen de vreemde niet geregistreerde gebruikers. Maandag 12 juli is het forum weer open gegaan, maar nu ontvangen alle geregistreerde gebruikers de activatiemails. Dit is erg vervelend. Nu is het ook nog eens zo, dat deze activatiemails allemaal van vreemde gebruikers zijn, die niks te zoeken hebben op het forum.
Mijn vraag is hoe ik voorkom dat geregistreerde gebruikers de activatiemails niet meer ontvangen en of er iets te doen is tegen de vele registratiepogingen van vreemde gebruikers.
Ik hoor graag van u of er iets aan te doen is.
Hartelijke groet,
Heidi Nieuwenhuis
beheerder Sterretjesvangoud.nl
..
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 16 jul 2010, 16:32
door Kevin
Lijkt mij erop dat de groep gebruikers in de beheerdersgroep geplaatst is. Kun je dat is nazien bij de groeps permissies?
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 02 sep 2010, 21:13
door Heidi
Beste Kevin,
Allereerst mijn excuses dat ik nu pas reageer. Het probleem is nog steeds niet verholpen. Ik heb bij de permissies gekeken, maar geen van de geregistreerde gebruikers heeft de beheerdersrechten met uitzondering van mijzelf dan. Ik krijg inmiddels gefrustreerde mails van gebruikers, dat ze het zat zijn deze mails binnen te krijgen. Wat kan ik nu doen?
Groeten Heidi
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 02 sep 2010, 21:19
door Ger
Het zal ook geen specifieke gebruikersinstelling zijn, maar een groepsinstelling. Ga eens naar het beheerderspaneel, tabblad permissies, optie "Permissies groepen". Selecteer daar de groep geregistreerde gebruikers en kies vervolgens voor beheerderspermissies. Klik vervolgens op "geavanceerde permissies". Controleer daar of de permissies goed staan.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 03 sep 2010, 22:07
door Heidi
ik heb hetgeen gedaan wat jij beschreef, Ger. En moet ik dan alles op nee zetten?
Nu staan alleen Kan beheerder permissie klasse wijzigen, Kan rollen beheren en Kan andere hun permissies gebruiken op Nee. De rest staat op Ja. Ik heb hier niet zoveel verstand van

. Sorry!
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 03 sep 2010, 22:17
door Heidi
Ik heb het geprobeerd met een test door alles op nee te zetten, maar helaas leden krijgen toch de mail. Dit is het dus niet. Misschien op nooit?
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 03 sep 2010, 22:24
door odil
inderdaad is het beter om "op nooit" te zetten.
Waarom niet eerst even testen dan is op 1 minuut gebeurt toch.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 05 sep 2010, 20:36
door Heidi
Ik heb alles op nooit gezet, maar helaas ook dit werkt niet.
De mails blijven nog steeds bij de leden binnen komen.
Jammer. Wat kan het nu zijn????
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 05 sep 2010, 21:15
door Jos
Om die spam registraties te voorkomen, zou je
aangepaste profielvelden kunnen gebruiken.
Heb je het e-mailadres van de beheerder gecontroleerd? is dat nog hetzelfde als eerst?
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 14 sep 2010, 20:50
door Heidi
Het probleem is nog steeds niet verholpen. Is het misschien mogelijk dat iemand op mijn forum kan kijken???
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 15 sep 2010, 10:39
door Ger
Kun je even een testgebruiker aanmaken?
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 16 sep 2010, 13:55
door Heidi
Ik zal een testgebruiker aanmaken en dan???
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 16 sep 2010, 14:57
door Ger
Dan kan ik eens kijken wat ik als gewone gebruiker allemaal kan, en of ik daar een patroon in kan ontdekken.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 16 sep 2010, 22:07
door Heidi
Oké, dankjewel dat je er eens naar wilt kijken! Super.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 02 okt 2010, 21:54
door Heidi
beste Support Team,
ik ben nog steeds niet van mijn probleem af. Is het misschien niet te verhelpen?
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 03 okt 2010, 07:54
door Ger
Vast wel, maar ik zie hier nog niet de inloggegevens voor een testgebruiker.

Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 20 okt 2010, 21:38
door Heidi
Sorry, dat het even duurde, maar had geen tijd gehad om er even weer voor te gaan zitten.
De inloggegevens voor de testgebruiker zijn:
Wegens beveiligingsrisico gegevens verwijderd
- Ger
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 21 okt 2010, 10:51
door Ger
Hier was ik al bang voor: je hebt gewone gebruikers beheerderspermissies gegeven. Hiermee zet je de deur open voor kwaadwillenden, dus dit moet je zo spoedig mogelijk aanpassen! Zie ook
dit wiki-artikel. Gewone gebruikers mogen
nooit beheerderspermissies hebben. En als je die beheerderspermissies hebt weggenomen, is dit ongemak van die activatiemails ook verholpen.
Verder valt me op dat je niet (zoals in de support template aangegeven) op phpBB 3.0.7-PL1 draait, maar nog op 3.0.4. Ik wil je aanraden om eerdaags te updaten.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 21 okt 2010, 21:04
door Heidi
Hoi Ger,
Dank je wel voor het kijken naar m'n forum. Ik ga zo direct aan de slag met de tips.
Ik weet dat ik op een oude versie draai, en ik heb degene die mijn site 'onderhoud' gevraagd om de update uit te voeren (dit is in de zomer al gevraagd), maar heeft het helaas nog niet gedaan. Zelf weet ik niet hoe dit moet, omdat ik helemaal niet goed ben met software- achtige dingen.
Re: forumleden ontvangen activatiemails
Geplaatst: 21 okt 2010, 21:36
door Heidi
Hoi Ger,
Ik ben er mee aan de slag gegaan, maar ik kwam nergens tegen dat ik gewone gebruikers beheerderspermissies had gegeven. Maar goed, ik heb het wiki-artikel erbij genomen en ben alles opnieuw nagegaan en opnieuw ingesteld. Misschien kun je nog even kijken of het zo goed is?
Alvast bedankt!