Pagina 1 van 1
Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 09:13
door Pieter2500
- Adres van je forum: http://bit.ly/b2UTfs
Event. modificaties op je forum: Geen
Wanneer ontstond het probleem? Na plaatsing van het tweede bericht
phpBB versie: 3.0.7-PL1
Heb je onlangs iets veranderd aan je forum? Nee
Wat is het probleem?
Het probleem is als volgt. Om het forum klaar te maken voor gebruik heb ik samen met een kennis 2 berichten geplaatst op dit forum in de categorie "promoot je website". Na twee berichten te hebben geplaatst was het opeens niet meer mogelijk om een nieuw bericht te plaatsen op het forum onder de gebruikersnaam die we hebben gebruikt. De knop "nieuw onderwerp" waarmee een nieuw onderwerp kan worden geopend is opeens verdwenen nu we zijn ingelogd als gebruiker "Waste". Wat nu? Hoe kunnen we weer berichten plaatsen?
Het lijkt op een bug of een verkeerde installing in het beheerpaneel. We hebben het ACP al nagelopen.
Help

Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 10:26
door David
Het kan aan mij liggen, maar als gast zie ik zowel nieuw onderwerp als plaats reactie staan!
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 10:33
door Pieter2500
Ja, dat zou dan betekenen dat wij als de gebruiker alleen geen nieuwe berichten meer kunnen plaatsen. En wat ik me afvraag is waarom die gebruiker slechts 2 berichten kan plaatsen en daarna de knop "nieuw onderwerp" niet meer wordt getoond. Het is niet meer mogelijk om een nieuw onderwerp te starten onder die gebruikersnaam die je op het forum kan zien.
Aanvulling:
Heb even als test een nieuw account aangemaakt en daar treedt het probleem niet op.
Het ligt ook niet aan het gebruik van de browser. Ik kan onder de nieuwe gebruikersnaam wel gewoon meer dan 2 berichten plaatsen, dat blijkt uit de "nieuw onderwerp" knop die gewoon verschijnt na het plaatsen van een tweede bericht, dit in tegenstelling tot de oude gebruiker.
Dit moet dus wel een bug zijn. Kan niet anders. Misschien dat de beheerder/moderator van dit forum even wil inloggen onder de oude accountnaam? Op verzoek kan ik per PB het wachtwoord van deze account versturen, zodat hij/zij kan checken wat ik bedoel.
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 11:05
door David
Een BUG zal het zeker niet zijn, lijkt me sterk!! Niet eerdere fout of iets dat even niet werkt is te bestempelen met het woord BUG.
Ik denk eerder dat er iets mis is met de permissie, heb je onlangs iets aan permissie of groepen veranderd? Of een nieuwe groep toegevoegd en jezelf erin gezet? Bekijk in je beheerderpaneel je eigen permissies en de permissies van de groepen eens, vermoedelijk dat daar een vinkje op NEE staat!
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 11:38
door Pieter2500
Dat lijkt me sterk omdat ik zonder iets te veranderen met een nieuw account wel meer dan 2 berichten kon plaatsen. Heb wel de instelling "nieuwe geregistreerde gebruikers aangepast" en daar stond wel een 2. Heb uiteraard eerst gechecked of dat er iets mee te maken kon hebben, maar staat alleen dat de instelling wordt gebruikt om na (een door jou gekozen aantal berichten) een nieuw lid van de groep "nieuwe geregstreerde gebruikers" naar de standaardgroep te verplaatsen. Heb hem daarna weer op 0 gezet of uit gezet, weet ik niet meer.
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 13:02
door David
We kunnen lang heen en weer gaan, maar ik weet zeker dat het geen BUG is anders had deze allang bekend geweest, je geeft zelf aan dat een nieuw account wel meer dan 2 berichten kan posten. Dus je moet echt terug denken wat er met de andere account is gebeurt kwa permissie en of groepen. Wat zijn de verschillen tussen die gebruikers account, als bij de ene wel werkt en bij de andere niet... is er een instelling verkeerd. Anders zou het helemaal niet werken!!
Dus nogmaals check even de permissie van jezelf en de groepen waar je instaat, of daar alle rechten goed staan.
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 15 jun 2010, 16:10
door Pieter2500
David,
Bedankt voor je advies en je tijd.
Als jij zegt dat het geen bug is geloof ik jou.
Je bent een expert gezien het aantal berichten dat je hebt geplaatst.
Ik ben een newbie.
Ik zal de permissies nogmaals doorlopen. Ben alleen bang dat ik de eerste gebruikersnaam niet meer kan gebruiken. Moet hem dan verwijderen in ACP en opnieuw aanmaken. Dan zal het wel goed gaan.
Vreemd dat dit is gebeurt. Het is opmerkelijk dat ik na het aanpassen van die "twee" naar het cijfer nul nog steeds niet kan posten onder de eerste gebruikersnaam. Biede gebruikers vallen overigens in dezelfde groep dus dezelfde permissies. Ik voer nog even een grondige check uit.
Ik wens iedereen die dit leest alvast een prettige avond.
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 16 jun 2010, 11:43
door Paul
David, als je een antwoord niet weet, antwoord dan gewoon niet.
Controleer de permissies van de groep geregistreerde gebruikers, waarschijnlijk heb je de groep pas geregistreerde gebruikers wel permissies gegeven om te posten, maar geregistreerde gebruikers niet.
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 16 jun 2010, 14:59
door David
paul schreef:David, als je een antwoord niet weet, antwoord dan gewoon niet.
Controleer de permissies van de groep geregistreerde gebruikers, waarschijnlijk heb je de groep pas geregistreerde gebruikers wel permissies gegeven om te posten, maar geregistreerde gebruikers niet.
Dat slaat natuurlijk nergens op he Paul, ik probeer hem ook alleen maar te helpen... En zij vanaf bericht 1 meteen al dat er iets is met de permissies, dat dan niet precies weet van welke groep of gebruiker!! Kan ik ook niks aan doen!
Re: Nieuw onderwerp starten opeens niet meer mogelijk
Geplaatst: 16 jun 2010, 17:25
door Pieter2500
Heren, maakt allemaal niet uit. Jullie zijn bieden behulpzaam blijkt uit jullie reacties en dat is iets wat ik altijd waardeer. Dank u wel.
waarschijnlijk heb je de groep pas geregistreerde gebruikers wel permissies gegeven om te posten, maar geregistreerde gebruikers niet.
Dat lijkt mij sterk, aangezien er pas na het plaatsen van het tweede bericht niet meer mogelijk was om nieuwe onderwerpen te plaatsen of berichten te plaatsen en er tussentijds geen wijzigingen aan de permissies hebben plaatsgevonden.
Zal ik een screenshot plaatsen om jullie te laten zien dat er onder de eerste gebruikersnaam geen "nieuwonderwerp" knop meer verschijnt? (Gewoon ter info)
Ik blijf het allemaal een vreemd verhaal vinden. Maar het belangrijkste is dat er nu met een nieuw account gewoon meer dan 2 berichten kunnen worden geplaatst, zoals mijn test van gisteren uitwees.