Pagina 1 van 1

Updaten kan onmogelijk continueren

Geplaatst: 05 dec 2009, 23:08
door willem169
  • Adres van je forum: http://www.volvov70forum.nl

    Event. modificaties op je forum:
    Nvt

    Wanneer ontstond het probleem?
    Bij het updaten naar 3.0.6

    phpBB versie: 3.0.4 (!)

    Heb je onlangs iets veranderd aan je forum?
    Nee.

    Wat is het probleem?
Als ik in de /adm inlog krijg ik de melding dat de huidige versie niet up-to-date is. Dus ik wil gaan upgraden naar de laatste versie. Dit geautomatiseerde proces lijkt zeer spoedig te verlopen tot het moment dat de installer / updater files gaat checken (de ena laatste stap). Hierbij worden alle (?) bestanden succesvol gechecked en of geupdate, behalve includes/session.php.

De vraag van de installer is drie-ledig:
- Voeg modificaties samen
- Voeg niet samen - gebruik nieuw bestand
- Voeg niet samen - gebruik huidig geïnstalleerd bestand

Vervolgens kan ik kiezen tussen het updaten via FTP of het handmatig downloaden van een update bestand. Geen van beide opties werkt. Zowel FTP (ja, heb de juiste inlog/host/webroot gegevens ingevuld) als het handmatig downloaden en uploaden van het nieuwe bestand. Overigens in géén van de drie eerder gegeven mogelijkheden in combinatie met de laatste twee update opties.

Ik heb dus in mijn beleving alles geprobeerd wat er te proberen valt maar de installer blijft deze melding geven. Zie onderstaande afbeelding ter illustratie van wat ik bedoel:

Afbeelding

Iemand suggesties? :)
Zou fijn zijn want het board is jammergenoeg niet te bereiken zolang de installer niet complete.

Re: Updaten kan onmogelijk continueren

Geplaatst: 05 dec 2009, 23:12
door Paul
Dit lijkt op een bug in phpBB. Zou je mij je includes/sessions.php per email naar paul999@phpbb.com kunnen emailen, dan kan ik met de developers het hierover hebben. Er loopt oa hierover al een bugreport.

De verlopig oplossing die ik kan geven is gebruik te maken van de tweede optie in da tlijstje, om het nieuwe bestand te gebruiken. Hierbij gaan wel je wijzingen verloren die je hebt gemaakt.

Re: Updaten kan onmogelijk continueren

Geplaatst: 08 dec 2009, 14:31
door eckhart
Ik had precies hetzelfde probleem. Aardig irritant.

Heb uiteindelijk "includes/session.php" handmatig ge-update en in het bestand "install/update/index.php" de regel "includes/session.php" (regel 131) verwijderd.

Re: Updaten kan onmogelijk continueren

Geplaatst: 08 dec 2009, 15:30
door willem169
nevermind....
Update gelukt dankzij de reactie hierboven, iets wat ik wel ontzettend jammer vind is dat heel mijn custom stijling naar de knoppen is. Is dat terug te maken? Nu weer standaard PHPBB styling alom.

Re: Updaten kan onmogelijk continueren

Geplaatst: 11 dec 2009, 17:02
door EelkeB
Je stijl moet geupdate worden, hiervoor zijn instructies te vinden op phpbb.com (en diverse support requests op deze site waarin meer informatie te vinden is). "Naar de knoppen" kan ik me niet zoveel bij voorstellen, volgens mij zou je hooguit wat nieuwe functionaliteit moeten missen als je je stijl niet hebt bijgewerkt aan de nieuwste updates. Mocht het toepassen van de stijl-updates niet helpen (zie bijvoorbeeld deze post) dan is het denk ik aan te raden om daar een apart support topic over aan te maken.