Pagina 1 van 1

Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 31 dec 2007, 20:31
door Irvine
Hallo,

Waarschijnlijk had ik het bij een verkeerd forum gepost, dus post ik het hier! Wij hebben een 'testforum' opgestart om de mogelijkheden te zien van phpBB 3.0. Het is enorm, maar toch hebben we een aantal vragen met betrekking tot de Wie is er Online-functie, Kalender/Verjaardagen, Avatars en het Menu. Een hele waslijst met vragen, maar het leek me beter om niet elf topics erover te starten ;)

1) De "Wie is er online?" functie geeft aan welke gebruikers een actie hebben gedaan in de laatste 5 minuten. Hoe kan dat verlengd worden naar 15?
2) Onder "Wie is er online?" staan de online leden in alfabetische volgorde. Is dit veranderen naar volgorde op laatste actie?
3) Is de "Verjaardagen" functie te veranderen naar "Kalender" en dat je er zelf ook evenementen (zoals Hemelvaartsdag) kan toevoegen? Zodat je ook nog op de kalender kan klikken en zelf een overzicht ziet. Bijvoorbeeld zoals dit. Volgens mij kan je nu alleen verjaardagen toevoegen en niet evenementen, zoals op deze kalender "Independence Day"
4) Is het mogelijk om alle avatars te resizen naar 100x100, ongeacht of de avatar groter of kleiner in pixels was?
5) Is het mogelijk om BMP-afbeeldingen up te loaden als avatar?
6) Is het mogelijk om een waarschuwing te geven als iemand heeft gereageerd tussen de tijd dat jij het topic aan het lezen was, en de tijd dat je op "nieuw antwoord" klikt?
7) Even een voorbeeldje gemaakt met het menu, zie hier. Is de verhouding tussen A B C D en E te veranderen?
8) Zijn de registratietijden van gebruikers of de tijden van berichten handmatig te veranderen?
9) Zijn bots op een dusdanige manier in te stellen dat ze bepaalde forums niet kunnen opzoeken en die dus niet googlebaar zijn? (P.S.: De enige functie van bots is toch dat je site makkelijker op te zoeken is?)
10) De bots verstoren de telling een beetje in de links. Bijvoorbeeld de administrator is http://www.voorbeeld.nl/memberlist.php? ... rofile&u=2, maar de eerstvolgende geregistreerde is http://www.voorbeeld.nl/memberlist.php? ... ofile&u=53. De vijftig die ertussen zitten zijn de bots, is er een manier om handmatig hun link te veranderen zodat de volgorde meer klopt?
11) Laatste vraag, afbeeldingen quoten is niet echt ideaal, neemt namelijk veel ruimte in beslag. Op een ander forum heb ik het volgende gezien: http://img170.imageshack.us/img170/4994/fotodn8.png . Het quote niet de afbeelding, maar een link naar de afbeelding. Is dat ook toe te voegen?

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 02 jan 2008, 01:11
door Semi_Deus
  1. Dit kan, maar weet ik helaas niet
  2. Dit kan ook, maar weet ik helaas ook niet.
  3. Nee
  4. Ja, als je bij het uploaden van de avatar in de height en width boxjes 100 en 100 invult, dan resized hij hem, wel met het gevolg, wat logisch is, dat de afbeelding geen geweldige kwaliteit is.
  5. lijkt me wel
  6. Ja, alleen dan staat er een post tussen :?
  7. Ja, dit kan je in de templates veranderen.(Ik kom er nu alleen even niet uit..)
  8. Nee hier is een MOD voor nodig.
  9. Je kan de permissies van bots zo instellen dat ze helemaal niets kunnen zien, per forum kan dit veranderd.
  10. Hoe weet je dat dat bots zijn? Dit is volgens mij niet zo..
  11. Ja maar alleen via een mod, deze is bij mij nog niet bekend.
Verplaatst van 3.0 Discussie
- Derky

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 02 jan 2008, 13:18
door Gamemaniak
2 Dit kun je vinden in index.php denk ik, ik heb eens gekeken, en volgens mij moet je iets veranderen in het sql gedeelte, weet alleen niet precies wat :P

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 02 jan 2008, 16:03
door BetaDevil
1 Beheerderspaneel >> Instellingen Serverprestatie
2
Open includes/functions.php

Code: Selecteer alles

// ZOEK
        $sql = 'SELECT u.username, u.username_clean, u.user_id, u.user_type, u.user_allow_viewonline, u.user_colour, s.session_ip, s.session_viewonline
            FROM ' . USERS_TABLE . ' u, ' . SESSIONS_TABLE . ' s
            WHERE s.session_time >= ' . (time() - (intval($config['load_online_time']) * 60)) .
                $reading_sql .
                ((!$config['load_online_guests']) ? ' AND s.session_user_id <> ' . ANONYMOUS : '') . '
                AND u.user_id = s.session_user_id
            ORDER BY u.username_clean ASC, s.session_ip ASC';
// VERVANG MET
        $sql = 'SELECT u.username, u.username_clean, u.user_id, u.user_type, u.user_allow_viewonline, u.user_colour, s.session_ip, s.session_viewonline
            FROM ' . USERS_TABLE . ' u, ' . SESSIONS_TABLE . ' s
            WHERE s.session_time >= ' . (time() - (intval($config['load_online_time']) * 60)) .
                $reading_sql .
                ((!$config['load_online_guests']) ? ' AND s.session_user_id <> ' . ANONYMOUS : '') . '
                AND u.user_id = s.session_user_id
            ORDER BY u.user_lastvisit ASC, s.session_ip ASC';    
3 Hier komt misschien ooit nog een modificatie voor, maar de modificatie die er alwas is er niet meer :roll:
6 Dit zit zover ik weet standaard in phpBB3
8 Ik zou het niet proberen, hiervoor moet je in de database rommelen en dat is geen goed idee.
9 Permissies voor bots goed instellen
10 Het zou mogelijk zijn als je elke pagina waar een gebruikersnaam weergegeven wordt wilt bewerken
11 Open posting.php

Code: Selecteer alles

// Zoek
$result = $db->sql_query($sql);
$post_data = $db->sql_fetchrow($result);
$db->sql_freeresult($result);
// Nieuwe regel daarna, voeg toe
$post_data['post_text'] = ($mode == 'quote') ? preg_replace('/[img](.*?)[/img]/', '[ Afbeelding ]', $post_data['post_text']) : $post_data['post_text']; 
Het zou moeten werken maar ik garandeer niets

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 03 jan 2008, 18:58
door Irvine
Dankjulliewel Betadevil, gamemaniak en Semi_deus!

1) Opgelost ;)
2) Het is nu op laatste inlogtijd geloof ik, is ook laatste klik mogelijk?
3) Oke, is niet zo erg, opgelost
4) Opgelost
5) We krijgen echter een melding dat de extensie BMP niet is toegestaan :/
6) Opgelost
7) Dit is eigenlijk het huidige grootste probleem. Ik heb drie voorbeelden van mijn eigen site:
Voorbeeld 1 - Voorbeeld 2 - Voorbeeld 3

Op voorbeeld 1 is duidelijk te zien wat het probleem is. De titel van het topic is veel te smal terwijl de rest juist heel breed is. Op voorbeeld 2 is de indeling prima, maar dit zijn subforums. Daaronder is weer de lay-out op een hele verkeerde manier ingedeeld. Voorbeeld 3 is beter dan voorbeeld 1, maar ook niet perfect. Per forum verschillen de breedtes. Hoe is dit aan te passen?

8) Ik heb in de database gerommeld en het gevonden ;) Alleen de oprichtingsdatum veranderen lukt me niet, in welke tabel is die?
9) Opgelost
10) Opgelost
11) Het werkt niet als ik die twee regels onder de drie vermelde regels zet :/

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 06 jan 2008, 17:24
door Irvine
Ik wil zeker niet ongeduldig overkomen, maar ik zit drie dagen lang vol spanning te wachten :P En aangezien de andere topics wel beantwoord worden, voel ik me een klein beetje overgeslagen

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 06 jan 2008, 18:02
door BetaDevil
2. Open weer includes/functions.php en vervang de onderste lijn die je moest zoeken en vervang met deze:

Code: Selecteer alles

ORDER BY u.session_time ASC, s.session_ip ASC; 
5. Weet ik niet precies hoe dat werkt
7. Ik had het probleem ook ooit maar ik weet niet meer hoe je het op moet lossen.
8. Zal wel ergens in phpbb_config staan
11. Open posting.php

Code: Selecteer alles

<?php
// Zoek
$result = $db->sql_query($sql);
$post_data = $db->sql_fetchrow($result);
$db->sql_freeresult($result);

// Nieuwe regel daarna, voeg toe
$post_data['post_text'] = ($mode == 'quote') ? preg_replace('/\[img\](.*?)\[/img\]/', '[ Afbeelding ]', $post_data['post_text']) : $post_data['post_text'];
?>
die oude lijn moet je natuurlijk weghalen.

Voor 5 en 7 zal ik vanavond even zoeken denk ik

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 06 jan 2008, 19:53
door Irvine
Hartelijk bedankt! :) 5 is niet per sé nodig dus als het teveel moeite kost, de enige reden is omdat BMP een betere kwaliteit van JPG is, maar dankjewel voor alles! ;)

Re: Wie is er Online, Verjaardagen, Avatar, Menu, Bots

Geplaatst: 13 jan 2008, 13:56
door Irvine
3.5 Het bumpen (omhoog brengen) van een topic is binnen 24 uur niet toegestaan en helemaal niet na 14 dagen tenzij het een goede reden betreft

Dus tussen de 1 en 14 dagen mag ik het topic omhoog brengen, en aangezien het dag 7 is vind ik dat het wel mag ;) Nogmaals, ik wil niet vervelend zijn met mijn vraag (vraag 7), dus wanneer het niet oplosbaar is of wanneer dat te ingewikkeld is, vind ik dat niet erg ;) Dit was dus het probleem:

Ik heb drie voorbeelden van mijn eigen site:
Voorbeeld 1 - Voorbeeld 2 - Voorbeeld 3

Op voorbeeld 1 is duidelijk te zien wat het probleem is. De titel van het topic is veel te smal terwijl de rest juist heel breed is. Op voorbeeld 2 is de indeling prima, maar dit zijn subforums. Daaronder is weer de lay-out op een hele verkeerde manier ingedeeld. Voorbeeld 3 is beter dan voorbeeld 1, maar ook niet perfect. Per forum verschillen de breedtes. Hoe is dit aan te passen?

Maar het vreemde is overigens, dat als ik 'uitzoom' (de lettertype's enz kleiner maak met ctrl + muisbal) dat de layout dan goed is, zoals in Voorbeeld 4.