-Mieke- schreef:Is het voor mij handiger toch zelf een forum te uploaden? Er wordt al gepost op mijn huidige forum, maar ik wil nu de boel gaan tweaken. Wat is wijsheid?
Het algemene advies welke ik kan geven is: Ja, het is verstandiger om zelf een forum te uploaden. Dan weet je zeker dat het startpunt goed is, mocht je tegen problemen aanlopen.
Het is mogelijk dat de installatron versie die je nu hebt, al voorgeinstalleerde MOD's of andere stijlen heeft. Die MOD's raak je in ieder geval kwijt als je de forumsoftware van hier gebruikt. De eventuele stijlen (m.u.v. prosilver en subsilver2) zou je het beste kunnen verwijderen.
Mocht je tegen functies aanlopen die voorheen wel aanwezig waren, maar nu niet meer, dan kunnen we die waarschijnlijk achteraf nog wel weer in orde maken, door de MOD te zoeken en te installeren.
Om je forum te updaten naar de officile versie, moet je de volgende procedure volgen:
Maak (bij voorkeur) eerst een backup van files en database.
- Download de volledige laatste versie 3.0.11 Nederlands van phpBB.nl.
- Unzip het bestand op je PC en open de phpBB3 map.
- Verwijder het config.php bestand, en de images en files mappen.
- Via FTP moet je de overige bestanden en mappen uploaden naar de rootfolder van je forum op de server, waarmee je de oude bestanden overschrijft.
- Ga in je internet browser naar [url]http://<pad_naar_jouw_forum>/install/database_update.php[/url]
- Laat deze database update volledig uitvoeren.
- Met je FTP programma moet je dan de install map uit de rootfolder van je forum op de server verwijderen.
- Met je FTP programma kun je dan de cache map op je server openen en daaruit alles BEHALVE, index.htm en .htaccess verwijderen.
- Klaar.
Gebruik alleen een goed FTP programma, zoals
FileZilla, om je bestanden over te zetten naar de server.
Je hebt nu je forum op versie 3.0.11 met de standaard stijlen subsilver2 en prosilver, inclusief alle forums, topics, berichten, gebruikers, avatars, enz.