Pagina 1 van 1
powerpoint presentatie (pps) in posting?
Geplaatst: 27 mei 2006, 11:01
door jehanna
hallo allemaal
een lid van mijn forum vroeg of het ook mogelijk is pps bestanden te tonen in een posting. Helaas heb ik het hier niet gevonden, op het engelstalige forum ook niet.
Zo ja, is het überhaupt "verstandig" dat toe te staan?
alvast bedankt
Jehanna
Geplaatst: 27 mei 2006, 12:16
door Stef
Nee, dit is niet direct mogelijk, waarschijnlijk wel via iframe bbcode, dat kan niet echt veel kwaad.
Geplaatst: 27 mei 2006, 12:58
door jehanna
dank je, Stef! :thumb:
Geplaatst: 27 mei 2006, 13:33
door Bee
Stef schreef:Nee, dit is niet direct mogelijk, waarschijnlijk wel via iframe bbcode, dat kan niet echt veel kwaad.
De Iframe BBCode is levensgevaarlijk, en zorgt juist voor een groot veiligheidsgevaar. Er is namelijk geen controle op de inhoud van het iframe, en op deze manier kan er dus achter allerlei gegevens gekomen worden. Dat is de reden dat hij bijvoorbeeld uit phpBB Plus is verwijderd.
Geplaatst: 27 mei 2006, 14:04
door Stef
Bee schreef:Stef schreef:Nee, dit is niet direct mogelijk, waarschijnlijk wel via iframe bbcode, dat kan niet echt veel kwaad.
De Iframe BBCode is levensgevaarlijk, en zorgt juist voor een groot veiligheidsgevaar. Er is namelijk geen controle op de inhoud van het iframe, en op deze manier kan er dus achter allerlei gegevens gekomen worden. Dat is de reden dat hij bijvoorbeeld uit phpBB Plus is verwijderd.
Mwuah, allerlei gegevens, dat zal echt wel meevallen, het maakt tenslotte geen onderdeel uit van het phpBB systeem. En kan hoogstens het id sessie overnemen wat bij een andere exploit weer kan leiden tot admin gegevens, het is niet de meest veilige mod.
Advanced BBCode Box maakt er btw. ook gewoon gebruik van..
http://www.phpbbhacks.com/viewhack.php?id=1059
Geplaatst: 27 mei 2006, 21:12
door Bee
Die mod is zowieso
allesbehalve perfect, dus dat zegt weinig.
Dit is wat phpBB2.de er ooit over heeft geschreven:
http://www.phpbb2.de/ftopic32489.html
Geplaatst: 28 mei 2006, 08:48
door svenn
Jullie gaan effe offtopic

.
Ik denk niet dat het echt een pps kan draaien zoals dat in powerpoint kan. In Gmail kan je ze namelijk openen maar de beperking is dat het gewoon een reeks pagina's onder elkaar is en dus niet de geanimeerde versie.
Ik denk dat het dus vele .pps of .ppt niet de kwaliteit halen die ze oorspronkelijk hadden.
Geplaatst: 28 mei 2006, 09:16
door Paul
Je kan ze naar mijn weten als soort website opslaan, die dan enkel in IE te zien is

Geplaatst: 28 mei 2006, 09:19
door Bee
paul schreef:Je kan ze naar mijn weten als soort website opslaan, die dan enkel in IE te zien is

Die functie kan ik nooit vinden, alleen iets van een Document Workspace ofzo

Geplaatst: 28 mei 2006, 11:49
door Stef
Overtuigd, jehanne, sorry dus, niet gebruiken!
Geplaatst: 28 mei 2006, 13:07
door CN4
offtopic:
De ruzie begon net leuk te worden
Geplaatst: 28 mei 2006, 17:57
door Bas
Bee schreef:paul schreef:Je kan ze naar mijn weten als soort website opslaan, die dan enkel in IE te zien is

Die functie kan ik nooit vinden, alleen iets van een Document Workspace ofzo

Document Workspace is een onderdeel van Windows Sharepoint Services.

In PowerPoint 2003 zit het als een file type in het Save As-venster, voor zover ik me herinner.
Geplaatst: 28 mei 2006, 19:00
door Bee
Zit hij bij mij ook niet, ik weet niet of de TS dat ook heeft, maar wellicht is de Attachment Mod dan wat voor hem/haar?
Geplaatst: 29 mei 2006, 16:14
door jehanna
Stef schreef:Overtuigd, jehanne, sorry dus, niet gebruiken!
Bedankt! Ik vond het trouwens wel interessant, jullie discussie, altijd leerzaam zoiets. En ook zo lekker van het één in het andere overgaand
Nou, dat ga ik dus niet doen, dat Iframe-gedoe, als iemand een pps wil laten zien, moet ie maar een link plaatsen of zo.
Die bbcodebox vind ik trouwens wel wat... ik heb geprobeerd een beetje op die duitse site te lezen: begrijp ik nu goed dat ik bijv. ook de
advanced codebox gerust kan gebruiken als ik die mogelijkheid tot Iframe verwijder, zoals op de site aangegeven? Of zijn er nog meer argumenten om dat beter niet te doen?
dank alvast!
Geplaatst: 29 mei 2006, 16:56
door Bas
Er zijn wel meer argumenten om dat niet te doen ja, zoals dat de mod maar in 1 taal kan, en volgens mij ook slecht geprogrammeerd is.
Geplaatst: 29 mei 2006, 17:10
door jehanna
volgens mij is de taal niet echt een probleem mbt veiligheid, ik denk dat ik dat wel, indien nodig, op kan lossen.
Mij gaat het meer om een (technisch) goed draaiend forum en de tegenargumenten uit "veiligheidsoverwegingen".